kontakti.png

Pārveidots: www.velomens.lv

Iepriekš Blogs bija bāzēts WORDPRESS.ORG (Self-Hosted) projekts. Tagad vietne ir pārveidota uz WordPress CMS bāzēta risinājuma uz sava servera, veicot virkni uzlabojumus.

Par izstrādi

Kādēļ bija nepieciešama pāreja no mākonī glabātās versijas pāreja uz pilnu versiju? Tādēļ, ka mājas lapā velomens.lv auga gan vizuālas, gan funkcionālas prasības. Mākoņa versija ir laba, ja vēlamies lietot vienkāršu blogu, ar standartizētu dizainu un funcijām. Taču tajā ir diezgan ierobežotas iespējas veikt savus pielāgojumus. Tādēļ tika pieņemts lēmums – vietni pārveidot par paša serverī glabātu lapu.

Lai mājas lapa darbotos faktiski bez pārtraukumiem, tika veidota testa instance jeb testa vide jaunajai mājas lapas versijai. Visa jaunās versijas izstrāde notika uz mana testa servera, kurā tika importēti izejas dati no vecās mājas lapas.

Mājas lapā tika gan uzlabots dizains, gan sakārtoti ziņojumi pa sadaļām, gan ieviesta jauna funkcija – tiešsaistē rezervēt sev vietu kādā no aizraujošajiem veloceļojumiem un to uzreiz arī apmaksāt. Lai to panāktu, tika izmantot interneta veikala funcionalitāte, un ģenerēti rēķini.

Vienlaikus tika sakārtotas arī pārējās mājas lapas sadaļas, t.sk. publikāciju sadaļa, kur par katru publikāciju tagad ir veidots jauns ieraksts.

Kad testa vidē mājas lapa bija izstrādāta tādā stadijā, kad to varēja rādīt plašākai auditorijai, mājas lapa tika migrēta no testa servera un jauno, nupat iegūto serveri. Un visbeizot, tika mainīta domēna adresei norāde uz serveri – lai turmāk ievadot adresi www.velomens.lv tiktu atvērta jaunā mājas lapa no sava servera, nevis self-hosted (mākoņa) vecā versija. Gala rezultātā mājas lapa nebija publiski pieejama vien stundu.

Ieskats mājaslapā

Rolands BļujusPārveidots: www.velomens.lv
Dalīties ar šo rakstu